ПСЖ ледь не вилетів із Ліги Чемпіонів

Група F, як і очікувалося, стала найцікавішою та найбільш видовищною серед усіх квартетів цьогорічного групового етапу Ліги Чемпіонів з футболу. Не підвів й останній тур, який був наповнений драматизмом від першої до останньої хвилини. І якщо першу вакантну путівку в 1/8 фіналу ЛЧ собі заздалегідь забронювала Боруссія, то за другу запекло боролися три команди — ПСЖ, Мілан і Ньюкасл. При цьому ПСЖ влаштовувала перемога з будь-яким рахунком у Дортмунді. І тільки якщо «парижани» втратили б очки, то шанси з’являлися б у їхніх конкурентів.

Матчі йшли паралельно, і спочатку здавалося, що у французів не буде взагалі ніяких проблем із тим, щоб перемогти та впевнено вийти у наступну стадію ЛЧ. У першому таймі ПСЖ міг спокійно закривати усі питання. Так, наприклад, після прострілу Дембеле з кількох метрів не влучив по воротах Лі Кан Ін, а за хвилину після цього фантастичний момент втратив Мбаппе. Він обіграв воротаря і пробивав у порожні ворота, але Зюле дивом зміг вибити м’яч з лінії.

Ще через пару хвилини Баркола пробив у штангу, а Коло Муані не реалізував вихід один на один. У Боруссії також було кілька нагод, але їх було набагато менше. У першому таймі можна згадати тільки удари Ройса і Вольфа.

Тим часом у паралельному матчі Ньюкасл з перших хвилин організував навалу на ворота Мілану, створюючи купу небезпечних моментів. Такий тиск закономірно вилився у забитий гол: на 33-й хвилині Жоелінтон, отримавши м’яч у штрафній суперника, першим дотиком обробив м’яч, а другим влучив точно у верхній кут воріт – «1:0». У цей момент Ньюкасл вийшов на чисте друге місце в таблиці!

ПСЖ так і не зміг забити в першому таймі й пішов на перерву у дуже важкій ситуації. Проте важка ситуація стала вже по-справжньому критичною, коли на 51-й хвилині команда Енріке й сама пропустила гол. Хакімі втратив м’яч біля своїх воріт під пресингом, завдяки чому Адейємі отримав, а потім і реалізував свій стовідсотковий момент.

Щоправда, Боруссія недовго вела в рахунку. 17-річний вундеркінд Заїр-Емері забив свій дебютний м’яч у Лізі чемпіонів, зрівнявши рахунок вже через кілька хвилин після пропущеного голу.

Нічийний рахунок не дозволив ПСЖ повернутися на друге місце в групі, але «парижанам» допомогло везіння! Їх неочікувана врятував Мілан, який зрівняв рахунок в Англії: Пулішич відзначився завдяки майстерному асисту від Жиру. Рахунок тоді став нічийним в обох матчах групи F. Остання інтрига могла закінчитися вже на 76-й хвилині, коли ПСЖ забив другий м’яч, але VAR виявив мінімальний офсайд у Мбаппе.

Але останній гол у цій групі все-таки забили в іншому матчі. Там команди спочатку обмінялися влучаннями у каркаси воріт: Ньюкасл — у поперечину, а Мілан – у штангу. Розв’язка сталася на 83-й хвилині, коли переможний гол для гостей забив Чуквезе! Ньюкасл після цього опустився на останню сходинку, а Мілан піднявся на третю. Італійці могли б навіть замахнутися на другу, але для цього була потрібна поразка ПСЖ (за рівності очок французи вище через особисті зустрічі).

Однак у Дортмунді Боруссія все ж не змогла забити переможний. Можливо тому, що й не дуже старалася, адже нічия також гарантувала німцям перше місце у групі. Мілан своєю чергою вирвав путівку у Лігу Європи, а Ньюкасл став другою англійською командою (після МЮ), яка закінчила цей сезон ЛЧ на останньому місці у своєму картеті.